September 2017

Layers of Fear

21. september 2017 at 11:06 | Tonda |  Hry
Výsledek obrázku pro layers of fear logo

"Layers of Fear is unique, immersive game experience in which every decision affects the narrative. As in life, it is the doors you open, the memories you take with you, and the shadows you explore that will define who you are. This may be our game, but it is your journey."

Platformy: PC, PS 4
Omezeno na: 15+, fotosenzitivní epilepsie

V psychedelickém hororu Layers of Fear ("Vrstvy strachu") se hráč ujímá role rozvráceného malíře, který krom rozumu přišel také o svou ženu a rodinu. Příběh začíná deštivé noci ve starém domě. Bezejmennému umělci během hry pomáháte poskládat střípky jeho minulosti; v potemnělém domě nacházíte útržky papírů, počmárané výstřižky z novin, staré fotografie či různé předměty; zásnubní prsten nebo láhev alkoholu. Při objevování domu se často setkáte s náhlým prásknutím okna, spadnutím obrazu ze zdi nebo náhlým zhasnutím všech světel. Pokud se jednou otočíte a budete se poté chtít vrátit, zjistíte, že místnost, kde jste ještě před chvíli byli, vypadá docela jinak. Nikdy nevíte, co se děje za vašimi zády. V domě mizí dveře, samy se zamykají, místnosti se mění a z domu se tak stává bludiště, ve kterém nikdy nevíte, co (a někdy dokonce KDO) číhá v další místnosti. Vaším hlavním úkolem je najít v domě celkem šest předmětů, které malíři pomohou vytvořit jeho mistrovské dílo. Tyto předměty nejsou tak úplně obyčejné malířské potřeby, odkazují na umělcovu rozvrácenou mysl. Hra je takto rozdělena do šesti kapitol, v každé z nich hledáte jeden z předmětů.

Související obrázek

I když nejsem až takový fanoušek strašidelných hororů, tak jsem si tuhle hru vážně užil. To hlavně kvůli úžasnému soundtracku, který hře dodává tu správnou atmosféru. Prostředí hry je ponuré, ovšem hlavně na začátku hry se mi interiér domu moc líbil. Staré domy mají zkrátka svoje kouzlo. Některé místnosti jsou naprostý opak. Temná atmosféra je všudypřítomná a dělá z téhle hry skvělý strašidelný zážitek. Protože nemám počítač ale bramboru, jsem hru nedokončil a velkou část jsem sledoval jako Gameplay. Doporučuji zařadit na podzimní halloweenský seznam. :D

Podzimní pohoda

17. september 2017 at 18:26 | Tonda |  Diář
Na Over the Garden Wall jsem narazil náhodou, ale od doby co jsem tuhle kouzelnou miisérii zhlédl nemůžu přestat poslouchat ten úžasný soundtrack.

Dneska mám chuť udělat příjemnou změnu a celý večer sedět doma s čajem v ruce. :) Ani jedno všední odpoledne už nemám volné a cítím že bude přituhovat. Nadruhou stranu: léto odchází a podzim se konečně hlásí. Ráno bylo pěkně chladno. Asi mám jiný vkus než lidi, co hlásí z rádia, jak moc jim léto chybí, ale já ho raději trávím v bezpečí domova, odpočítávajíc zbývající dny než se dostaví Halloween. V obchodech už vidím dýně a velmi mi to zvedá náladu. Sice je to více než měsíc dopředu, ale co už, mám chuť si jednu koupit už teď. :D