October 2017

Coraline doll

19. october 2017 at 9:18 | Tonda |  Záchvaty tvořivosti
Vítejte zpátky! Moc mě potěšily komentáře u mého článku s ručně vyráběnými FNaF figurkami, a tak jsem se odhodlal pro dlaší tvoření. Období kolem Halloweenu je pro mně zároveň obdobím, jehož součástí je spousta skvělých filmů, her a knih. Jedním z nich je Koralína a svět za tajnými dveřmi, film, který jsem poprvé viděl jako dítě a okamžitě jsem si ho zamiloval. A stále je jedním z mých nejoblíbenějších.

Koralínu jsem chtěl vytvořit už nesmírně dlouho, snad od té doby co jsem poprvé viděl film. Tak jsem se dal do práce. Obličej a ruce jsou z moduritu, který jsem po upečení nabarvil. Nejtěžší bylo následné lepení a barvení vlasů, kdy bylo všude lepidlo a modré vlasy, jenom ne na její hlavě. Pro oblečení jsem chtěl vybrat něco jiného než její žloutou pláštěnku, tak jsem zahledal na internetu a našel si další verze jejího oblečení. I tady jsem provedl pár změn - například místo oranžového trička jsem jí dal růžové, protože oranžovou jsem v té chvíli po ruce neměl. :D Pro sukni jsem jednoduše vzal kus krajky kterou jsem omotal kolem jejího pasu. Boty jsou z barevného polymeru, který stačilo jen upéct. Bohužel jsem použil moc silný drát, takže se její ruce a nohy nedají ohýbat. I tak jsem s výsledkem spokojený, vždyť jsem vlastně v modelování začátečník.


Do podzimního lesa

2. october 2017 at 14:38 | Tonda |  Diář
Jako tradičně jsme se rozhodli přemluvit našeho tátu aby nás odvezl do lesa na houby. A i když jsem si je k jídlu nikdy neoblíbil, tak je moc rád sbírám a procházky po lese si vždycky náramně užívám. A že jich letos je, dokonce nám rostou i před domem v květináčích. Obvikle vyrážíme dopoledne, ale tentokrát jsme to nestihli dřív než v předevečer. I tak byl košík nakonec plný, les od ostatních houbařů prázdný, a tak si mohl člověk pročistit mysl a na chvíli na nic nemyslet, jenom na ty hřiby. Nejvíce hub najdeme vždy cestou nazpátek. A tak se procházka protáhla a mě se nechtělo domů. Nejkrásnější požitek z lesa dostanete, když si tam zajdete při západu slunce. Paprsky problesklují mezi stromy, všude je plno barev a je to nádherná podívaná.