Říjen 2017

It's here, witches

31. října 2017 v 19:56 | Tonda |  Diář
Tak jsme se dočkali, jedna z nejkrásnějších a nejtajemnějších nocí roku je tady. Přiznám se že tento Halloween byl tak trochu disaster, jelikož jsem nestihl ani vydlabat dýni, tak si budu muset vystačit s tou keramickou, ale i tak si dnešní večer užívám a zápálil jsem pár svíček jako vzpomínku. Tohle období s jeho mlhavým a studeným počasím nevnímám jako něco, z čeho bychom měli mít depku, ale znamená pro mně čas plný krásných věcí - je jedno z nejkrásnějších v roce, je to čas plný krásných procházek, jedinečné atmosféry a také je to čas vzpomínání, ale nikdy to není vzpomínání plné smutku, naopak.

Doufám že jste i vy tento Halloween strávili v pohodě, ať už jste to pojmuli jakkoliv a že jste si tohle období užili, konečně ještě úplně neskončilo. Přeji vám všem příjemně strávené Dušičky a samozřejmě strašidelně škvělý Halloween. :)

Výsledek obrázku pro halloween gif

Boop! A je smazáno

29. října 2017 v 11:35 | Tonda |  Novinky na blogu
Tak jsem smazal můj starý blog. Čánky, obrázky, velkou část grafiky, komentáře. Už dlouho jsem to chtěl, a tak jsem smazal můj starý blog, který se všem, kdo na něj chodili, tak zamlouval. Mně se ale nezamlouval ani trochu.

Ten blog jsem vedl půl roku, poté na něm skončil a založil nový, na kterém jsem napsal jeden článek a poté jsem na rok z blogu zmizel. Nedávno jsem si ty články pročítal a vůbec jsem se v nich nenašel. Pár jsem jich smazal když už když jsem na něm končil, protože pod některými se dokázaly vytvořit takové diskuze, že jsem to jaksi vůbec nepobíral, jak jsem mohl takovou pitominu napsat. Hlavně ze začátku - ten blog jsem si založil v červenci (červnu?), možná to bylo tím vedrem, nevím. Každopádně můj progres je od té doby tak velký a můj styl psaní tak odlišný, že to na první pohled vypadá, jako by to psal někdo jiný, s kým bych si vůbec nerozuměl. Ten, kdo to psal, mi příjde jako nevrlý a neurotický antisociál sedící celý den zavřený ve tmě u nějakého šíleného psychologického anime. Proč nejde ven, nefotí, kde má svoje zvířata? Jak se může člověk za dva a půl roku tak moc změnit, že se se svým dřívějším já vůbec nedokáže porovnat?

Nadruhou stranu - Já co je pryč psalo pravidelně. Ale psalo takové paskvily, že by snad bylo lepší když by psalo tak málo jako píšu teď. :D

Smazali by jste svůj starý blog jako já? Naprosto se vším, jen aby jste se od něj mohli odprostit a začít jinak, nebo by jste si ho nechali jako památku?

Výsledek obrázku pro overwatch sombra gif

Coraline doll

19. října 2017 v 9:18 | Tonda |  Záchvaty tvořivosti
Vítejte zpátky! Moc mě potěšily komentáře u mého článku s ručně vyráběnými FNaF figurkami, a tak jsem se odhodlal pro dlaší tvoření. Období kolem Halloweenu je pro mně zároveň obdobím, jehož součástí je spousta skvělých filmů, her a knih. Jedním z nich je Koralína a svět za tajnými dveřmi, film, který jsem poprvé viděl jako dítě a okamžitě jsem si ho zamiloval. A stále je jedním z mých nejoblíbenějších.

Koralínu jsem chtěl vytvořit už nesmírně dlouho, snad od té doby co jsem poprvé viděl film. Tak jsem se dal do práce. Obličej a ruce jsou z moduritu, který jsem po upečení nabarvil. Nejtěžší bylo následné lepení a barvení vlasů, kdy bylo všude lepidlo a modré vlasy, jenom ne na její hlavě. Pro oblečení jsem chtěl vybrat něco jiného než její žloutou pláštěnku, tak jsem zahledal na internetu a našel si další verze jejího oblečení. I tady jsem provedl pár změn - například místo oranžového trička jsem jí dal růžové, protože oranžovou jsem v té chvíli po ruce neměl. :D Pro sukni jsem jednoduše vzal kus krajky kterou jsem omotal kolem jejího pasu. Boty jsou z barevného polymeru, který stačilo jen upéct. Bohužel jsem použil moc silný drát, takže se její ruce a nohy nedají ohýbat. I tak jsem s výsledkem spokojený, vždyť jsem vlastně v modelování začátečník.


Blog

18. října 2017 v 12:51 | Tonda
Novinky na bloguCo se přihodilo
AdminA co o sobě prozradil
DiářZápisky a poznatky
ZvířectvoZe života mazlů
Záchvaty tvořivostiKdyž kreativita převezme kontrolu
GrafičeníVýtvory z photoshopu
FotkyFotografie všeho možného
HryPředevším PC hry
AnimeAnime záležitosti
OblíbenéCo mně zaujalo
ArchivStarší články strašící v archivu
OstatníNezařaditelné počiny

Můj profil | kisaragiblog@seznam.cz


Do podzimního lesa

2. října 2017 v 14:38 | Tonda |  Diář
Jako tradičně jsme se rozhodli přemluvit našeho tátu aby nás odvezl do lesa na houby. A i když jsem si je k jídlu nikdy neoblíbil, tak je moc rád sbírám a procházky po lese si vždycky náramně užívám. A že jich letos je, dokonce nám rostou i před domem v květináčích. Obvikle vyrážíme dopoledne, ale tentokrát jsme to nestihli dřív než v předevečer. I tak byl košík nakonec plný, les od ostatních houbařů prázdný, a tak si mohl člověk pročistit mysl a na chvíli na nic nemyslet, jenom na ty hřiby. Nejvíce hub najdeme vždy cestou nazpátek. A tak se procházka protáhla a mě se nechtělo domů. Nejkrásnější požitek z lesa dostanete, když si tam zajdete při západu slunce. Paprsky problesklují mezi stromy, všude je plno barev a je to nádherná podívaná.